Translate

sierpnia 18, 2019

Niewinny.


OPIS.

HISTORIA, KTÓRA WSTRZĄSNĘŁA POLSKĄ
Pierwsza szczera i wzruszająca rozmowa z Tomaszem Komendą. O tym, jak silnym trzeba być, by wytrzymać wyroki mediów, piekło polskiego więzienia, walkę o wolność i dobre imię.

Poznaj kulisy procesu Tomasza Komendy, w wyniku którego odebrano mu osiemnaście lat życia. Pierwszy raz ujawniamy skandaliczne dokumenty, absurdalne zeznania świadków, nieporadne akty oskarżenia, których ofiarą padł niewinny chłopak z Wrocławia.

To historia człowieka, który nie poddał się w walce z bezdusznym aparatem państwa. Stawił czoła systemowi, wobec którego przeciętny obywatel pozostaje bez szans.

Ujawniamy tajemnice, które miały nie ujrzeć światła dziennego. Dowiedz się, kto i jak rozbił prokuratorsko-sądowy układ. Przekonaj się, kto dotarł do prawdy o tragedii niesłusznie skazanego za gwałt i morderstwo człowieka.źródło opisu: woblink
Liczba stron: 320
Historię, która każdy już słyszał. To sprawa, z którą każdy mógł się zapoznać przez media społecznościowe lub telewizje. To osąd człowieka niewinnego, a skazanego za gwałt i zabójstwo. To właśnie sprawiło, że postanowiłam dowiedzieć się prawdy.
Po zapoznaniu się ze sprawą Tomasza Komedny postanowiłam dowiedzieć się całej prawdy. Ta książka dała mi wszelakie możliwości na jej zdobycie. Całym sercem jestem przekonana. że jest niewinny. Tylko jak do tego doszło, że tak młodego człowieka, który nie miał sposobności znać tej młodej dziewczyny został skazany. I to właśnie w tej lekturze jest wszystko przedstawione.


Gdzie zaczyna się tajemnica,kończy się sprawiedliwość.


Reporter szczegółowo opisuje całą sytuację. Od początku bardzo stara się czytelnikowi przekazać wszystkie informacje, a przy tym pokazać jak władze traktują człowieka i jak bardzo są mylni i ponad wszystko chcą znaleźć sprawcę. Mimo nie wystarczających dowodów.


Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili.

Podczas czytania zaznałam wielu emocji. W większości górowały te złe. Byłam wściekła na tych ludzi, którzy zajmowali się tą sprawą jak i również na świadków, którzy jak można wyczytać z tej lektury nie byli na tyle wiarygodne, żeby im uwierzyć. A mimo to Tomek został skazany.


Nie Twój czas i nie Twój paragraf.


Relacje autora ukazują wszystkie fakty i nie dociągnięcia prokuratury. Oni za wszelką cenę chcieli znaleźć winnego tego czynu. I niestety okazało się, że pan Komenda został niesłusznie oskarżony. I to właśnie prokuratorzy jak i inne osoby pracujące nad tą sprawą byli do takiego stopnia zdesperowani, że mimo wszystko chcieli osądzić niewinnego człowieka. No, bo przecież po 3 latach w końcu jakaś lampka w tunelu się zapaliła. I z tego tytułu trzeba wszystko zrobić by sprawę doprowadzić do końca.


Jeśli dobry człowiek widzi zło i nic nie zrobi, to popełnia grzech.


Pisarz skrupulatnie przedstawia w formie zdjęć jak i w formie tekstowej cały tok akt i nie tylko. Posunął się do przeprowadzenia wywiadów osób oskarżających niewinnego jeszcze w tedy młodego człowieka. Ukazuje nam jak wiele nieścisłości i nie porozumień jest w tym wszystkim.

Mimo, że został uznany za nie winnego, to niestety nikt nie zwróci mu tylu lat pozbawienia wolności i młodości. Jakim prawem można tak zrobić? Jaki prawem wsadzili go do więzienia ? Te i na wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w tym tytule.Chociaż historia pisana przez życie niewinnego pana Komendy wydaje się nie realna, a wręcz dobrze napisaną fikcją to niestety, ale pokazuje nam prawdziwe przeżycia biednego skazanego człowieka. Na szczęście został uniewinniony, ale czy to co przeżył sam Tomasz jak i rodzina  zostanie w jakikolwiek sposób zapomniane przez nich ? Oczywiście, że nie. A to wszystko tylko dlatego, bo wyższe instancję chciały ponad wszystko ukarać kogoś. Książkę oczywiście polecam i mam nadzieję, że każdy kto zna sprawę lub o niej słyszał i jest przede wszystkim zainteresowany to sięgnie po nią.

8/10

19 komentarzy:

 1. Historię Komedy znam tylko z mediów. Dlatego też chętnie sięgnę po tę książkę :)

  Pozdrawiam!
  recenzje-zwyklej-czytelniczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chcę poznać bliżej tę historię. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daj znać jak przeczytasz. Jestem ciekawa co Ty będziesz o niej sądzić.

   Usuń
 3. O, nie wiedziałam, że wydano książkę opowiadającą historię Komedy. Chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też calkiem przypadkiem natknęłam się na ten tytuł.

   Usuń
 4. To naprawdę głośna sprawa. Znam ją z mediów, ale również sięgnę po książkę.
  W drugim od końca akapicie wdała Ci się spacja w słowie "niewinny".

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że zasięgnięsz po książkę, bo naprawdę warto.
   Dzięki za skrupulatne czytanie tekstu. Błąd zaraz zostanie poprawiony 😊

   Usuń
 5. Czytałam o niej ale nie mam ochoty na lekturę

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo mnie zaciekawiła ta książka. Chcę ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby o tej historii. Zapowiada się mocna lektura!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mi się tak wydaję, że każdy słyszał o tej sprawie, ale książka ukazuje nam jeszcze więcej faktów.

   Usuń
 8. Póki co nie mam nastroju na taką książkę. Temat trudny, emocji wiele!
  Serdeczności za to zostawiam moc:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chciałabym częściej sięgać po literaturę faktu, ale mam na oku trochę innych tytułów i po nie najpierw chciałabym sięgnąć. Dobrze było jednak zapoznać się z Twoją opinią na temat tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak dla mnie to abstrakcja, że po 25 latach zorientowali się, ze ktoś jest niewinny.

  OdpowiedzUsuń

Logo

Copyright © Naćpana książkami. , Blogger