Translate

czwartek, 25 lutego 2016

Słynny Mario Puzo i jego mroczna książka.


Nieznana dotąd w Polsce, niepublikowana u nas powieść Mario Puzo, autora niezapomnianego Ojca chrzestnego, książki należącej do kanonu gatunku i uznawanej za najlepszy literacki portret sycylijskiej mafii. Ostatnie dni II wojny światowej, 3 marca 1945 r. Młody amerykański żołnierz trafia w ręce nazistów. W monachijskim Pałacu Sprawiedliwości rozpoczyna się i kończy okrutne przesłuchanie. Skatowany, znajdujący się na granicy śmierci, kapitan Mike Rogan zdradza plany Aliantów. Jeszcze tylko kilka minut bezlitosnych drwin i naziści pozostawiają mężczyznę na pewną śmierć. Claus von Osteen precyzyjnie wymierza Lugera i oddaje ostatni strzał. Gniew i nienawiść pozwalają Michaelowi przeżyć. Mężczyzna poprzysięga krwawą zemstę i nie spocznie, póki nie zabije swoich dręczycieli. Mroczny, pełen okrucieństwa i niezwykle plastyczny thriller, który stawia ważkie pytanie: jak daleko można się posunąć, wymierzając sprawiedliwość?


Ocena: 10/10


Po raz pierwszy czytam książkę tego autora i szczerze wam pisząc nie jestem zawiedziona. Książka mnie pochłonęła od pierwszej strony. Jest bardzo ciekawa. Autor bardzo dobrze opisuje bohaterów i mroczne akcje. Na pewno mogę stwierdzić, że ta powieść trzyma w napięciu. Chce się ja czytać i czytać, żeby tylko zobaczyć co się będzie działo dalej. Ten fantastyczny thriller mogę polecić każdemu kto lubi takie klimaty. Może i to czytadło nie jest grube, ale z całą pewnością bardzo tematyczna.

To tyle na dziś.

Dodam wam dwa cytaty z książki by was jeszcze bardziej zachęcić do niej.
Oto i one:

Nauczył się już dostatecznie dużo, by wiedzieć, że wrodzone wybitne zdolności wymagają długich lat ciężkiej pracy, by je właściwie rozwinąć.
To tyle na dziś.


Będąc już w agonii, odwrócili się do siebie przodem i umarli objęci ramionami. Z ich twarzy zniknął bez śladu wyraz przebiegłości i sprytu. Rogan przyglądał im się przez dłuższą chwilę. To był błąd, pomyślał, że zabiłem ich razem. Przez przypadek okazał im miłosierdzie.Dziękuje za przeczytanie mojej notki i zapraszam do komentowania.


Pozdrawiam AnA.

6 komentarzy:

 1. Mnie nie trzeba długo zachęcać do przeczytania tej powieści.Właśnie nie dawno przeczytałam Rodzinę Borgiów.Znam też Ojca chrzestnego. http://bezczytanianiemoznazyc.blogspot.com.es/2016/02/papiez-aleksander-vi-pierwszym-ojcem.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Zazwyczaj nie czytam tego typu powieści, ale ta wygląda zachęcająco :)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaskoczył mnie Twój dobór lektur :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa tematyka, nie powiem. Nie spotkałam się jeszcze z takim thillerem.
  drewniany-most.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię książki z wojną w tle. Dodatkowo zachęca nazwisko autora. Jeśli wpadnie mi gdzieś w ręce, na pewno przeczytam. :)
  Pozdrawiam,

  http://dikawian2.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Znam Mario Puzo. Poza Ojcem Chrzestnym czytałam jeszcze inną. Jest doskonały.

  OdpowiedzUsuń